Lesní školka JOHANKA a trvalková školka Zahrada JOHANKA

kdo jsme a co děláme

Historie Lesní školky JOHANKA se začala psát v roce 1968, LŠ Johanka je jedním z nejstarších zavedených školkařských středisek v naší zemi, zároveň je také jedním z nejvýše položených (cca 640 m. n. m.). Venkovní produkční plochy činí v současnosti necelých 40 ha.

Na začátku roku 2020 přešlo středisko do správy nových majitelů, kteří postupně obnovují původní lesk obchodního jména JOHANKA pomocí investic do modernizace (velkokapacitní samozavlažovací fóliovníky), mechanizace, efektivizace využívání vodních a přírodních zdrojů (nové rozvody tepla, závlaha z vlastního rybníka). Klademe důraz na ekologické chování. Součástí tohoto záměru je nově také rozšíření produkce o okrasné rostliny  - trvalková školka Zahrada JOHANKA.

Sadební materiál z Lesní školky JOHANKA patřil vždy mezi nejlepší. Svojí polohou, nadmořskou výškou a přírodními podmínkami tvoří ideální prostředí pro produkci odolných kvalitních sazenic. 

Jelikož si zakládáme na komplexnosti poskytovaných služeb a individuálním přístupu ke každému klientovi, nabízíme veškeré práce spojené s níže uvedenými činnostmi, doprovázené profesionálním poradenstvím odborníků s mnohaletou praxí.

Preferujeme osobní jednání a setkání s klienty. Naši hajní pracují v terénu a využívají znalosti prostředí.
"Přírodu a les nelze dělat od stolu!"


zalesňování 

Pěstujeme rozmanitý sortiment lesních dřevin, provádíme analýzu prostředí výsadby, ve spolupráci s OHL i doporučení skladby dřevin.


mechanizace 

Provádíme štěpkování, drcení klestu na holinách, příprava lesní půdy před zalesněním, naorávání půdy (zvýšení šance pro ujmutí semen stromů nezasažených kůrovcovou kalamitou). Disponujeme lesními traktory a harvestorovou technologií.


pěstební činnost

Provádíme obžínání, výrobu a stavbu oplocenek všech typů, chemické ošetření apod.

kultivace obecních a městských zelených ploch

Zahrada JOHANKA - trvalková školka při lesním školkařském středisku. Vlastní produkce více než 900 druhů a kultivarů trvalkových sazenic. Velkoobchodní i maloobchodní prodej.  


OLH

Zajišťujeme službu Odborného lesního hospodáře.


osobní odběr/dovoz

Osobní odběr sadebního materiálu je možný v areálu školky, po předchozí domluvě realizujeme rovněž dovoz na smluvené místo určení.